דרך השלום 105, תל אביב יפו
   
א' - ה': 9:00 - 18:00
   
052-2786649

שתלים דנטליים

במאמר זה נציג את כל המידע הדרוש לפני כל טיפול של השתלת שיניים. בין היתר, ניתן מענה על השאלות הבאות: איך מתבצע התהליך? מה משכה של השתלת שיניים? מי יכול להתקין שתלים? באילו מקרים נאלץ להסתפק בתותבות?

מהם הגורמים לאיבוד שיניים?

שיניים חסרות הן מצב לא נעים ואף לא בריאותי, ולמצב זה יש מספר גורמים והשלכות. חוסר בשיניים קדמיות יגרום לפגיעה משמעותית בפן האסתטי ולירידה בביטחון העצמי, חוסר בשיניים אחוריות עלול לפגוע בטיב הלעיסה ובמנשך.

הגורמים לשיניים חסרות הם ריקבון בשן, דלקת חריפה בחניכיים (פריודונטיטיס), תאונה, שחיקה בשיניים, טיפול שורש שכשל ופגמים מולדים.

למה דווקא שתלים?

ישנם מספר פתרונות לשיקום הפה במצבי חוסר בשן אחת או יותר. אחד מהם הוא הרכבת גשר אשר יישען על שתי השיניים הסמוכות לו. פתרון השיקום השני הוא שתלים. שתלים הם הפתרון המועדף ביותר על לקוחות, כיוון ששתלים הם הדרך האידיאלית לדמות את השיניים האמיתיות והטבעיות שאבדו לנו. השתל הוא מעין בורג העשוי טיטניום, והוא מיועד להחליף את השורש שאיבדנו עם השן. על אותו הבורג ירכיב רופא השיניים את השן העשויה חרסינה (או שן העשויה מחומר אחר)- שן הנראית כמו בדיוק כמו שן טבעית. במקרה וחסרה שן אחת- נתקין שתל אחד. במצבים בהם המצב יותר קיצוני וחסרות שיניים בלסת אחת או בשתיהן- יהיה אפשר לבצע השתלה של 4-8 שתלים (ברגים דנטליים) ולהתקין עליהם מבנה- גשר הכולל כמה תותבות קבועות או זמניות (All on 4).

האם השתלה של שיניים מתאימה לכל אחד ואחת?

כאשר אנו מעוניינים להתחיל בתהליך של שיקום הפה או בהשלמת שיניים חסרות, נתחיל בבדיקה שגרתית על מנת לבדוק את התאמתו של המטופל למגוון הטיפולים אשר מציעה מרפאתנו. לא כל מטופל מתאים לשיקום בדרך של השתלה. מחלות כמו סכרת לא מאוזנת, מי שעובר טיפולים אשר מחלישים את המערכת החיסונית שלו (כמו הקרנות וכימותרפיה) ועוד יקשו על התאמת טיפול מסוג זה לפציינטים. כמו כן עישון כבד גם הוא עלול לגרום לאי התאמה בין השיקום למטופל. בעבר הייתה דרושה כמות עצם בסיסית בלסת כתנאי לביצוע ההשתלה. כיום ניתן למצוא גם לזה פתרונות והדבר איננו מהווה מכשול.

נמצאת מתאים לשתלים! מה עכשיו?

שלב ראשון

היה  ונמצאת מתאים לביצוע השתלת שיניים, ניתן להתחיל בהשתלה. במרפאת השיניים, הרופא יחדיר את הברגים (השתלים הדנטליים) לעצם הלסת. תהליך זה מעט מורכב אך לא מסובך לרופא מומחה בתחום שיקום הפה ושתלים. תהליך החדרת השתל נעשה בהרדמה מקומית (או סדציה או כללית במקרים מסויימים) ואינו כואב יותר מאשר עקירה.

לחכות ולחכות – השלב השני

שלב זה הוא בעצם השלב הקריטי ביותר. בשלב זה יש להמתין מספר חודשים עד להתאחות וקליטה של החניכיים את השתל או השתלים החדשים (אוסיאואינטגרציה). שלב ביניים זה הינו קריטי והצלחתו הכרחית להתקדמות לשלב השלישי והאחרון. הוא יכול לקחת מספר שבועות עד מספר חודשים, כאשר חשוב לציין שאין כאן זמן קבוע- כל מטופל וזמן ההחלמה שלו.

השלב האחרון

עד כה היו מותקנות בפינו תותבות זמניות על גבי השתלים. עתה מסירים אותן, ובוחנים את מידת הצלחת האוסיאואינטגרציה, לאחר תקופת המתנה ארוכה ואולי גם לא נעימה. במידה שהשתל נקלט בפה, אפשר להחליף את השיניים הזמניות בקבועות וליהנות משקט נפשי וממראה פה אסתטי למשך שנים רבות. אומנם נוכחנו לראות כי השתלה של שיניים אינה תהליך קצר במיוחד, אך ללא ספק זהו התהליך המשתלם והנוח ביותר למראה שיניים מושלם ועמיד.

מרפאה מובילה בהשתלת שתלים דנטליים בישראל

שתלים הם הפתרון הנוח ביותר כאשר אנו סובלים מאובדן של שיניים, זה לא משנה אם אבדנו שן אחת או כמה שיניים השתלים הם הדרך האידיאלית לדמות את השיניים האמיתיות והטבעיות שאבדנו לנו ממחלות שיניים שונות או מהזנחה של השיניים. השתל למעשה הוא מעין בורג העשוי טיטניום, אשר מחליף את השורש שאיבדנו עם השן, על אותו הבורג ילביש רופא השיניים את השן העשויה חרסינה, שן הנראית כמו שן טבעית. במקרה וחסרה שן אחת נאלץ להתקין שתל אחד אך ואם חסרות לנו מספר שיניים יהיה אפשר לבצע מספר שתלים (ברגים דנטליים) ולהתקין עליהם מבנה, גשר הכולל כמה תותבות קבועות או זמניות.

 

את השיטות המיושנות החליפה שיטה אחת שהיא מעל כולם – שתלים דנטליים. כאמור, השתלים הינם בהחלט השיטה הטובה ביותר להחדיר אל החניכיים את התחליף הטוב ביותר לשיניים שעם השנים נשרו/ נשברו או לא טופלו בזמן. בתחילת דבר, ראוי לציין כי לכל אחד צורך אחר, מאידך, לכולם אותה מטרה – השבת הנראות הצעירה לצד בריאות הפה והשיניים. וכאן, נכנסים "מרפאות שביט" לתמונה ומספקים לכם את כל האפשרויות להרגיש ולממש איכות חיים טובה יותר!

מידע נוסף בנושא

שתלים דנטליים – להחזיר את הגלגל אחורה 

לא משנה לאיזה טיפול נמצאת מתאים או לא מתאים, איבוד שיניים זה המחלה החמורה ביותר שיכולה להיות, כבר מנינו רק חלק מהמחלות השכיחות, ומהסטיגמות של אנשים ללא שיניים, חדלו להתלבט וצאו לדרך חדשה שתעזור לכם לשמור על הבריאות ועל חיוך מלא שיניים.שתלים בשיניים כבר אינם נמנים עם הטיפולים החדשים, זה טיפול שכבר כמה עשורים פועל בישראל בצורה הטובה ביותר, כמובן שלפני ההשתלות עלינו לעבור סדרה של בדיקות, מאחר שלצערנו הרב, לא כל אחד ואחת מאתנו יימצאו מתאימים להשתלת שיניים, אך ללא ספק יש כמה פתרונות למי שאינו מתאים להשתלות. שתלים דנטליים הם הפתרון שלנו למערכת שיניים חסרה הן מבחינה אסתטית והן מבחינה בריאותית, מטרת השתלים היא בעצם לדמה את השן האמיתית בצורה הטובה ביותר, כך שהרווחנו מהעניין שני דברים עיקריים, ראשית, לא ידבק בנו הסטראוטיפ של אנשים מחוסרי שיניים, ושנית, והלא פחות חשוב אנו שומרים על מערכת השיניים ועל האיזון של הפה, אנו מונעים מחלות עם כאבים שעלולות לגרום לנו לתפקוד נמוך.

כבר שנים רבות נהוגה ברפואת השיניים המתקדמת הכנסת שתלים דנטאליים במקום להשתמש בשיטות מיושנות של פעם, כמו תותבות למי שאינו זקוק להן מסיבות שונות. השתלים הם הדרך המודרנית להחדיר לחניכיים שלנו את התחליפים של שיניים שאיבדנו מסיבות שונות. כל אדם והסיבות שלו. יש אנשים שבגלל פגמים מולדים חייבים להשתיל שיניים, ויש אנשים שאיבדו אותן בגלל תאונות שונות, ויש מטופלים שמצב השיניים והחניכיים שלהם הורע עם השנים בגלל תחזוקה לקויה וירודה, עד כדי זיהומים חוזרים ונשנים ודלקות שגרמו נזק בלתי הפיך. מאז שפותחה שיטה זו, כבר התחדשו עוד חידושים והיום יש שיטות מתקדמות וחומרים עוד יותר מוצלחים לשתלים הדנטאליים, אולם מה שמאפיין אותם נותר בבסיסו, והוא הצורך ברופא מנוסה שיוכל לבצע את ההשתלה במינימום נזק וצורך בהשתלה חוזרת בגלל טעויות.

שתלים דנטליים – הפחד מהלא נודע

רובנו לא יודעים שמעבר למראה האסתטי, איבוד שיניים יכול להיות אסון של ממש לכל הפה, איבוד שיניים מהווה טראומה רצינית לכל מערכת השיניים, גם אם אנו לא נבחין בו באותו הרגע, הבעיות מתחילות מאוחר יותר, עקירות שיניים או איבוד שיניים בכלל עלול להוביל לסיבוכים רציניים ולמחלות שעדיף לנו למנוע. לא מדובר רק בסרטן הפה אלא בבעיות כמו שחיקת סחוס, בעיות עיכול, כאבי ראש, תיקים בלסתות ועוד, אז למה לא לטפל בבעיה לפני שמתחילות המחלות.

הסטראוטיפ למחסור בשיניים

כאשר אנו מאבדים שיניים קדמיות אנו בדרך כלל נחוש בושה, אין מה לעשות אנו לא יכולים להימנע מהסטריאוטיפ שדבק באנשים מחוסרי שיניים, לכן זו גם הסיבה שרבים מעדיפים לבחור בשתלים דנטאליים. אך הבעיה אינה נעוצה בסטריאוטיפ, זכרו שלכל שן ושן במערכת יש תפיק חשוב אותה היא ממלאת וכאשר אנו נפר את האיזון של מערכת הפה אנו נצפה לבעיות עם חלוף הזמן.

חישבו על גלגל שינים שנע ברצף ואחת השיניים נשברת, משמע עכשיו העומס על השיניים הצמודות לשן השבורה הוא חזק יותר, כבר בסיבוב הראשון השן שתהיה מול השן החסרה תבקע נמוך יותר ויותר, דבר שיגורם לשחיקתה בטרם עת ולהפרה חמורה של האיזון. עתה חישבו על מערכת השיניים שלנו שמתפקדת באותה הצורה.

שתלים דנטליים – אתם לא צריכים להתמודד עם זה לבד

 • שיקום הפה מעניק יתרון אחד ברור, השתלים הללו בהחלט יכולים להעמיד אתכם בפני אפס תקלות או נזקים ובתנאי שהשתלתם מבוצעת על ידי רופאים מוסמכים.
 • יתרונות שתלים אלו באים לידי ביטוי באיכות חיים לטווח הארוך ביותר, שיניים שנשארות לטווח הארוך ומחליפות בצורה מכובדת כל שן טבעית אחרת.
 • את זה כבר ציינו – ביטחון עצמי, תפקוד קל, חיוך נהדר, היבטים אלו נובעים מחומרים איכותיים של שתלים. בחירת השתלים הללו מאפשרת בסופו של דבר למינימום דחייה של הגוף וכך לנראות לצד התנהלות טבעית על כל המשתמע מכך.

איפה כדאי לעבור השתלות דנטליות?

שתלים דנטליים עושים אך ורק אצל מקצוענים והסיבה לכך נעוצה בעיקר בשלבים הראשוניים. זו הקדיחה, לאחר מכן החור, החדרת הבורג וכן התאמת הכתר והשן. שתלים אלו מהווים בהחלט תחליף לשיניים הישנות ובפרט לשיניים החסרות או התותבות שלא פעם מביכות אתכם. בנוסף, על ברגים בעלי הברגה חיצונית וכן פנימית להיות מצופים קלציום. הציפוי הזה הוא שיוצר למעשה מעטפת מחוספסת וזו משמשת אחיזה יציבה גם בחניכיים. בסיכומו של דבר, לא משנה אם תבחרו את חומרי הגלם הטובים ביותר, מרגע שתבחרו באדם שאינו בעל מקצוע – אתם עלולים להיתקל בלא מעט בעיות העלולות להיגמר במפח נפש, כאב מיותר וסבל. למרפאות שביט יש את כל היכולת לספק לכם את הטיפול המקצועי ביותר לרבות ליווי אישי למשך כל התקופה והשלבים במטרה להצליח את התהליך. בקרו באתר הבית של מרפאתנו ואנו נשמח לסייע לכם לעבור את תהליך שיקום הפה בבטחה.

למה דווקא שתלים דנטאליים כשיטת שיקום הפה?

לשתלים יש יתרונות רבים שאי אפשר למצוא בשיטות אחרות, והם נוחים יותר למטופלים רבים מאשר תחליפים לא קבועים.

 • כאשר ההשתלה מבוצעת על ידי רופא בעל ניסיון רב, הסיכוי לתקלות ולנזקים אפסי ולכן ההשתלה יכולה להיות בטוחה לחלוטין.
 • העלות שלהם אמנם גבוהה, תלוי בכמות ובמבנה, אבל הן נשארו אתכם לשנים רבות והשימוש בהן הוא פשוט כמו בשיניים רגילות.
 • איכות החיים עם שתלים דנטאליים טובה בהרבה.
 • השתלים מחזקים את הביטחון העצמי ומאפשרים תפקוד יומי תקין יותר.
 • החיוך חוזר לפנים מבלי לחשוש.
 • החומרים האיכותיים שמהם עושים את השתלים מבטיחים מינימום דחייה שלהם.
 • שתל דנטאלי מוצלח נקלט בחניכיים שסוגרות עליו בדיוק כמו על שן רגילה וטבעית.
 • זה נראה בדיוק כמו שיניים רגילות.

אצל מי לעבור השתלה דנטאלית?

סביר להניח שאם איבדתם שיניים קדמיות, הדבר הראשון שתעשו זה לרוץ לרופא בכדי לתקן את הנזק המביך שקרה לכם ולעשות שתלים דנטליים, הסיבה לכך נעוצה בסיבה האסתטית, הרי זה די מביך להסתובב ללא שיניים קדמיות בפה, דבר שימנע מאתנו לחייך. אך אם איבדתם שיניים אחוריות דבר שהסובבים אותנו לא רואים, האם עדיין נרוץ לרופא בכדי למזער את הנזקים שעלולים להתרחש בפה שלנו.

מכיוון שהליך של החדרת שתלים חייבת להתבצע על ידי רופא מנוסה בכמה שלבים, קודם של קדיחה החור והחדרת הבורג ואחר כך התאמת הכתר והשן שעשויה מחומר איכותי, יש לעשות זאת אצל רופא בעל ניסיון. במרפאת שביט יכולים להבטיח לכם את הטיפול המקצועי ביותר שתוכלו לקבל מרופא שיניים. הליווי האישי במשך התקופה שבה מבוצע ההליך על כל שלביו קריטי להצלחה, ואת זה תוכלו לקבל מד"ר שביט והצוות המסור שלו.

שתלים דנטליים הם פתרון מעולה לכל אדם שאיבד שן במהלך חייו. בין אם מדובר בילד ששיחק במשחק כדורגל, ובין אם באימון בשירות הסדיר – לאבד שן הוא אירוע יום יומי ויחסית שגרתי. בהתאם, הפתרונות המוצעים הם חשובים ומתקדמים – ובהחלט יקלו על הבושה. נקודה חשובה שאין להתעלם ממנה היא ייעוץ עם רופא שיניים. לפני שאתם מחליטים ללכת בהליך כזה או אחר, נמליץ, ראשית, לתכנן את הצעדים הבאים באסתטיקה של הפה שלכם.

דגשים חשובים בתחום השתלים הדנטלים

איבדת שן במהלך משחק כדורסל? אולי יש לך שיניים תותבות אבל השימוש היום יומי בהן מתחיל להתיש אותך? שתלים דנטליים הם אפשרות מומלצת כדי להשלים את השיניים בלסת, ולהחזיר את החיוך לפנים שלכם. נסקור בקצרה מספר דגשים שחובה לדעת בבואכם לעבור הליך זה.

 • ממה עשויים השתלים הדנטלים?

השתל הדנטלי, כאמור, אמור להוות תחליף לשיניים חסרות – בין אם בשל עקירה, תאונה או נסיבות אחרות. כאשר מדברים על שתלים דנטלים, הכוונה היא, למעשה, בברגים מטיטניום; ברגים בעלי הברגה חיצונית ופנימית ומצופים בקלציום. ציפוי הקלציום יוצר מעטפת מחוספסת היוצרת אחיזה יציבה בחניכיים שעוברות את ההשתלה. 

 • התנאים לביצוע מוצלח

לאחר סיום הביצוע ההליך הכירורגי הזה, תאי העצם אמורים להתפתח מסביב לשתל שהוכנס ואמורים לחזק אותו. במידה וההליך מתבצע היטב ובידיו המקצועיות של רופא שיניים מנוסה – הליך זה יתבצע בהצלחה. חשוב לזכור שלצד ההליך הכירורגי בפועל, ישנו גם ההיבט הביולוגי בעת שיקום מערכת השיניים. למה הכוונה? רקמות הפה לוקחות חלק בלתי נפרד מהליך קליטת השתל הדנטלי בפה, לצד גורמים נוספים כמו סוכרת שאיננה בשליטה ואף עישון יום יומי.

פתרון יצירתי שיחזיר את החיוך לפנים

אין ספק ששתלים דנטלים הם פתרון נוח ומודרני לחיוך מושלם ומלא שיניים. אם אתם מעוניינים לשמור על בריאות השיניים שלכם, ולהחזיר לעצמכם את תחושת הביטחון בעת מפגשים חברתיים – צרו קשר בהקדם עם מרפאת שיניים שביט.

שתלים דנטליים בתל אביב

באמצעות שתלים דנטליים ניתן לשחזר שיניים בהצלחה יתרה. כלומר, אנשים שאיבדו את השיניים שלהם מסיבות כאלו או אחרות, יוכלו להיעזר בפתרון זה – תוך שהם פונים אל מרפאת שיניים מקצועית. מהם ההבדלים בין השתלים השונים? ואילו מתאימים לכם? לפרטים נוספים על נושא זה, ניתן לפנות אל מרפאת שיניים שביט. מרפאת שיניים זו הוקמה בשנת 2000. מאז ועד היום, היא משרתת אלפי לקוחות ומעניקה להם מגוון רחב של טיפולים: החל מהשתלות שיניים, שיניים תותבות, עקירות שיניים, כתרי חרסינה ועוד.

יחס אישי ומחויבות מקצועית ללקוחות

אילו סוגים של שתל דנטלי ישנם? כמה הם עולים? ומה כולל תהליך התקנתם של השתלים הדנטליים? למידע נוסף, כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם מרפאת שיניים שביט. מרפאת שיניים זו מציעה מגוון רחב של טיפולים, כמו גם מחזיקה בניסיון של למעלה מ-15 שנה, משתמשת בטכנולוגיה המתקדמת ביותר ומעניקה יחס אישי ומחויבות מקצועית.

 

שתלים דנטליים: מה חשוב לדעת?

כיום, אין סיבה להתפשר על פחות מחיוך לבן ומלא שיניים מבריקות. אם חסרות לכם שיניים, או שמא אתם סובלים מנזקים כאלו ואחרים – דעו כי עומדות בפניכם אפשרויות רבות. זאת כאשר שתלים דנטליים הם דוגמא בולטת ומומלצת. השתלים הדנטליים הם למעשה פיתוח טכנולוגי מרשים הנועד לשחזר את השיניים של המטופלים בהצלחה ובדיוק מרבי.

בבואכם להתעניין בפתרון זה, מומלץ לפנות אל רופא שיניים מקצועי ולהסביר לו את מלוא המידע הרלוונטי. כלומר, בשלב זה רופא השיניים יבחן את המצב הרפואי של המטופל – כולל המחלות עמן הוא מתמודד כעת או בעבר, לצד פרטים חשובים נוספים. בהתאם לכל זאת, ניתן יהיה לבחור בסוג השתלים הדנטליים הרלוונטי, לקחת את המידות לשם ביצוע ההשתלה בפועל וכן הלאה.

משום שיש לבצע את עבודת ההכנה להשתלה באופן מוקפד, כמו גם לבצע את ההשתלה עצמה במדויק ובמקצועיות, יש לפנות אל מרפאת שיניים מובילה.

  חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים