דרך השלום 105, תל אביב יפו
   
א' - ה': 9:00 - 18:00
   
03-6739292

שיניים תותבות

שיניים תותבות – זמניות? חלקיות? מתי ולמה? כל התשובות לכל השאלות

שיניים תותבות, תותבות בייצור אישישיניים תותבות הן התחליף לשיניים הטבעיות שלנו שאבדו מסיבות שונות ומגוונות. הן פקטור מהותי בשדרוג המראה החיצוני למראה יפה ואסתטי יותר, כאשר אנו סובלים ממצב של שיניים חסרות. אם איבדתם שיניים ממחלת חניכיים, מעקירות שיניים או משיניים שנרקבו מהזנחה מאמר זה מיועד עבורכם. כל מה שרציתם לדעת על תחליפים לשיניים חסרות.

השלמת החסר
אם איבדתם שיניים ולא משנה מאיזו סיבה, אתם מצויים בבעיה כפולה. מצד אחד, אתם לא יכולים לחייך מאחר שאתם מרגישים בושה נוראית, ומצד שני איבוד שיניים עלול להוביל למחלות שחלקן אף מסוכנות וחלקן מציקות מאוד כמו כאבי ראש, שחיקת סחוס מהירה, תיקים בפה, ובמצב הגרוע ביותר סרטן הפה. את כל אלו נוכל למנוע כאשר נשלים את החסר באחד מהטיפולים הבאים: שיניים תותבות, כתרים או שתלים.

סוגי שיניים תותבות

קיימים כמה סוגים של שיניים תותבות. התקנת סוג מסוים של תותבות ללא ספק תלויה במצב הנוכחי של הפה שלנו- האם חסרות כמה שיניים או כל השיניים? האם צריך לעקור שיניים או שחבל לוותר על שינים בריאות? כמובן שגם התקציב של המטופל קריטי לבחירת המשך הטיפול.

שיניים תותבות חלקיות

שיניים תותבות חלקיות מטרתן לשמש גישור על הפער שנוצר בין השיניים
הקיימות בפה לשיניים החסרות. תותבות חלקיות עוזרות לנו לשמור על שיניים בריאות בכדי שלא נצטרך לעבור עקירה, קיימים מספר סוגים של תותבות חלקן ניתנות להסרה וחלקן קבועות.

תותבות שלמות

שיניים תותבות שלמות ניתנות להרכבה אך ורק על הלסת העליונה בניגוד לתותבות חלקיות או מלאות. במקרה זה לא מדמים רק את השיניים אלא גם את החניכיים של המטופל, החזקת התותבת נעשית על ידי וואקום וניתנת להסרה.

שיניים תותבות מלאות

במידה ולמטופל חסרות כל השיניים בפה, או שהשיניים שנותרו בפיו אינן בריאות וצריכים לעקור אותן, האופציה לשיקום הפה תהיה תותבת מלאה. יוצרים שיניים העשויות מקרמיקה או מפלסטיק, תותבות מלאות העשויות מפלסטיק חייבים להסירן בכל לילה ולנקות מהן את שאריות האוכל, חשוב מאוד לשמור על היגיינת הפה על מנת לצמצם מחלות חניכיים שונות.

שיניים תותבות זמניות

שינים תותבות מסוג זה מהוות פתרון זמני בכדי לסייע במראה אסתטי של הפה עד שרופא השיניים יתקין בפינו שתלים או תותבות קבועות רק לאחר שהוא יהיה בטוח במאה האחוזים שהחניכיים שלנו בריאות מספיק ומצב הפה שלנו מאפשר התקנה של תותבת מסוג זה.

שיניים בהתאמה אישית

כמובן כשאנו מדברים על שיניים תותבות, אנו מדברים על התאמה אישית לכל מטופל ומטופל, תותבות מסוגים שונים באות לתת מענה בריאותי ואסתטי לפה שלנו, על מנת שנוכל לשמור על חיוך ומצב תקין של החניכיים. לא כל אחד יכול לעבור השתלת שיניים כמו שלא כל אחד יכול להתקין תותבת קבועה, רופא השיניים חייב לבחור את הטיפול היעיל והנכון ביותר עבור כל מטופל ומטופל באופן פרטני ואישי וכמובן בהתאם לתקציב המטופל.

רוב האוכלוסייה אשר סובלת מבעיות בתותבות, סובלת בעיקר בשיניים התותבות העליונות ולא מהתותבות התחתונות.
הסיבה לכך נעוצה בכך שהלסת העליונה בנויה בצורה המאפשרת יצירת איטום מושלם של בסיס התותבת ביחס לפה וכך נוצר "ואקום" המונע מהתותבת תזוזה ובכך מקטין את סיכויי נפילתה.
התותבת התחתונה לעומתה איננה יציבה באותה מידה ולכן אין אפשרות ליצור את אותו "ואקום" אלא במקרים בודדים בהם ניתן ליצור ניתן ליצור אפקט "אדהזיה" שהוא כוח פיזיקלי המצמיד את התותבת לרקמות.

מדידה מדוייקת כתנאי לשיניים תותבות שלמות, נוחות ואסתטיות

בכדי ליצור התאמה מקסימלית בין התותבת למבנה הפה ישנה חשיבות מרובה לתהליך מדידת הפה של המטופל והעברתם באופן מדויק ל"ארטיקולטור".
ה"ארטיקולטור" הוא מכשיר המדמה את תנועות "המנדיבולה" (לסת תחתונה) ביחס ל"מקסילה" (הלסת העליונה הקבועה שאיננה ניידת ומקובעת לגולגולת). רק לאחר הכנסת המידות המדויקות למכשיר ניתן לבצע במקצועיות, בתוך שמירה על חוקי העמדת שינים, סידור שיניים נכון שמשקם את המערכת החסרה ומשמר את מבנה הפה הבריא.

לאחר סידור השיניים נערכת מדידה נוספת על מנת לבדוק מרווחי סטייה ותיקון כדי שאם ישנן אי התאמות ניתן עדין לשנות את מיקומי השיניים במידת הצורך לשביעות רצונו המרבית של הלקוח תוך מתן דגש על מראה אסתטי ככל הניתן.

מדידה סופית ומדוייקת לתותבת עליונה
מדידה סופית ומדוייקת לתותבת העליונה
מדידה סופית ומדוייקת לתותבת תחתונה
מדידה סופית ומדוייקת לתותבת תחתונה

מסירה והתקנת שיניים תותבות באופן נוח וללא כאבים ופצעים

לאחר שמגיעים להבנות עם הלקוח לגבי האסתטיקה נשלחים הנתונים בחזרה לטכנאי השיניים על מנת להשלים את העבודה ולאחר מכן מתבצע שלב המסירה במרפאה הנמשך לפחות כשעה.
בשלב קריטי זה מותקנות התותבות באופן סופי תוך הקפדה מרבית בכדי ליצור מצב של תותבות מאוזנות היטב שאינן גורמות לפצעים וכאבים מיד ביום המסירה.

לסיכום, שילוב נכון בין לקיחת נתונים מהפה וטכנאים מעולים שנמצאים בצמוד למרפאה מקל מאוד על הלקוח ומקנה תוצאה מעולה. אנחנו שמחים להגיש ללקוחותינו את השירות המקסימלי והאידאלי תוך הקפדה והתחייבות לאיכות הביצוע הגבוהה ביותר.

תמונות לפני ואחרי

אחרי- הזוג תותבות החדש
לפני- זוג התותבות הישן
אחרי- הפה לאחר מסירת שיניים חדשות, ללא קמטים בצדדים ונפח מלא
לפני- זוג התותבות הישן מקנה מראה של פה זקן, פה נמוך עם קמטים מיותרים בצדדים בשל גובה ורטיקלי נמוך
אחרי- חיוך יפה בשיניים עליונות סוף סוף רואים שיניים
לפני- בזוג הישן לא ניתן לראות שיניים בתותבת העליונה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים