דרך השלום 105, תל אביב יפו
   
א' - ה': 9:00 - 18:00
   
052-2786649

שיניים תותבות

שיניים תותבות – זמניות? חלקיות? מתי ולמה? כל התשובות לכל השאלות

שיניים תותבות, תותבות בייצור אישישיניים תותבות הן התחליף לשיניים הטבעיות שלנו שאבדו מסיבות שונות ומגוונות. הן פקטור מהותי בשדרוג המראה החיצוני למראה יפה ואסתטי יותר, כאשר אנו סובלים ממצב של שיניים חסרות. אם איבדתם שיניים ממחלת חניכיים, מעקירות שיניים או משיניים שנרקבו מהזנחה מאמר זה מיועד עבורכם. כל מה שרציתם לדעת על תחליפים לשיניים חסרות.

השלמת החסר
אם איבדתם שיניים ולא משנה מאיזו סיבה, אתם מצויים בבעיה כפולה. מצד אחד, אתם לא יכולים לחייך מאחר שאתם מרגישים בושה נוראית, ומצד שני איבוד שיניים עלול להוביל למחלות שחלקן אף מסוכנות וחלקן מציקות מאוד כמו כאבי ראש, שחיקת סחוס מהירה, תיקים בפה, ובמצב הגרוע ביותר סרטן הפה. את כל אלו נוכל למנוע כאשר נשלים את החסר באחד מהטיפולים הבאים: שיניים תותבות, כתרים או שתלים.

סוגי שיניים תותבות

קיימים כמה סוגים של שיניים תותבות. התקנת סוג מסוים של תותבות ללא ספק תלויה במצב הנוכחי של הפה שלנו- האם חסרות כמה שיניים או כל השיניים? האם צריך לעקור שיניים או שחבל לוותר על שינים בריאות? כמובן שגם התקציב של המטופל קריטי לבחירת המשך הטיפול.

שיניים תותבות חלקיות

שיניים תותבות חלקיות מטרתן לשמש גישור על הפער שנוצר בין השיניים
הקיימות בפה לשיניים החסרות. תותבות חלקיות עוזרות לנו לשמור על שיניים בריאות בכדי שלא נצטרך לעבור עקירה, קיימים מספר סוגים של תותבות חלקן ניתנות להסרה וחלקן קבועות.

תותבות שלמות

שיניים תותבות שלמות ניתנות להרכבה אך ורק על הלסת העליונה בניגוד לתותבות חלקיות או מלאות. במקרה זה לא מדמים רק את השיניים אלא גם את החניכיים של המטופל, החזקת התותבת נעשית על ידי וואקום וניתנת להסרה.

שיניים תותבות מלאות

במידה ולמטופל חסרות כל השיניים בפה, או שהשיניים שנותרו בפיו אינן בריאות וצריכים לעקור אותן, האופציה לשיקום הפה תהיה תותבת מלאה. יוצרים שיניים העשויות מקרמיקה או מפלסטיק, תותבות מלאות העשויות מפלסטיק חייבים להסירן בכל לילה ולנקות מהן את שאריות האוכל, חשוב מאוד לשמור על היגיינת הפה על מנת לצמצם מחלות חניכיים שונות.

שיניים תותבות זמניות

שינים תותבות מסוג זה מהוות פתרון זמני בכדי לסייע במראה אסתטי של הפה עד שרופא השיניים יתקין בפינו שתלים או תותבות קבועות רק לאחר שהוא יהיה בטוח במאה האחוזים שהחניכיים שלנו בריאות מספיק ומצב הפה שלנו מאפשר התקנה של תותבת מסוג זה.

שיניים בהתאמה אישית

כמובן כשאנו מדברים על שיניים תותבות, אנו מדברים על התאמה אישית לכל מטופל ומטופל, תותבות מסוגים שונים באות לתת מענה בריאותי ואסתטי לפה שלנו, על מנת שנוכל לשמור על חיוך ומצב תקין של החניכיים. לא כל אחד יכול לעבור השתלת שיניים כמו שלא כל אחד יכול להתקין תותבת קבועה, רופא השיניים חייב לבחור את הטיפול היעיל והנכון ביותר עבור כל מטופל ומטופל באופן פרטני ואישי וכמובן בהתאם לתקציב המטופל.

רוב האוכלוסייה אשר סובלת מבעיות בתותבות, סובלת בעיקר בשיניים התותבות העליונות ולא מהתותבות התחתונות.
הסיבה לכך נעוצה בכך שהלסת העליונה בנויה בצורה המאפשרת יצירת איטום מושלם של בסיס התותבת ביחס לפה וכך נוצר "ואקום" המונע מהתותבת תזוזה ובכך מקטין את סיכויי נפילתה.
התותבת התחתונה לעומתה איננה יציבה באותה מידה ולכן אין אפשרות ליצור את אותו "ואקום" אלא במקרים בודדים בהם ניתן ליצור ניתן ליצור אפקט "אדהזיה" שהוא כוח פיזיקלי המצמיד את התותבת לרקמות.

מדידה מדוייקת כתנאי לשיניים תותבות שלמות, נוחות ואסתטיות

בכדי ליצור התאמה מקסימלית בין התותבת למבנה הפה ישנה חשיבות מרובה לתהליך מדידת הפה של המטופל והעברתם באופן מדויק ל"ארטיקולטור".
ה"ארטיקולטור" הוא מכשיר המדמה את תנועות "המנדיבולה" (לסת תחתונה) ביחס ל"מקסילה" (הלסת העליונה הקבועה שאיננה ניידת ומקובעת לגולגולת). רק לאחר הכנסת המידות המדויקות למכשיר ניתן לבצע במקצועיות, בתוך שמירה על חוקי העמדת שינים, סידור שיניים נכון שמשקם את המערכת החסרה ומשמר את מבנה הפה הבריא.

לאחר סידור השיניים נערכת מדידה נוספת על מנת לבדוק מרווחי סטייה ותיקון כדי שאם ישנן אי התאמות ניתן עדין לשנות את מיקומי השיניים במידת הצורך לשביעות רצונו המרבית של הלקוח תוך מתן דגש על מראה אסתטי ככל הניתן.

מדידה סופית ומדוייקת לתותבת עליונה
מדידה סופית ומדוייקת לתותבת העליונה
מדידה סופית ומדוייקת לתותבת תחתונה
מדידה סופית ומדוייקת לתותבת תחתונה

מסירה והתקנת שיניים תותבות באופן נוח וללא כאבים ופצעים

לאחר שמגיעים להבנות עם הלקוח לגבי האסתטיקה נשלחים הנתונים בחזרה לטכנאי השיניים על מנת להשלים את העבודה ולאחר מכן מתבצע שלב המסירה במרפאה הנמשך לפחות כשעה.
בשלב קריטי זה מותקנות התותבות באופן סופי תוך הקפדה מרבית בכדי ליצור מצב של תותבות מאוזנות היטב שאינן גורמות לפצעים וכאבים מיד ביום המסירה.

לסיכום, שילוב נכון בין לקיחת נתונים מהפה וטכנאים מעולים שנמצאים בצמוד למרפאה מקל מאוד על הלקוח ומקנה תוצאה מעולה. אנחנו שמחים להגיש ללקוחותינו את השירות המקסימלי והאידאלי תוך הקפדה והתחייבות לאיכות הביצוע הגבוהה ביותר.

 

השתלות שיניים הפכו לשיטת טיפול מבוקשת בתחום רפואת השיניים, אולם יש עדיין מטופלים שלהם יתאימו יותר שיניים תותבות. יש כאלה שזוהי הדרך היחידה שלהם ליהנות משיניים חלופיות במקום אלה שאבדו להם, ולכן שיניים אלה נחוצות להם מאוד. מי שמאבד את שיניו סובל בדרך כלל גם מתופעות לוואי שונות, או מדלקות חריפות וזיהומים בחניכיים שגרמו מלכתחילה לאובדן הקשה הזה, או מתופעות שנרגמות בגלל מחסור בשיניים. זה יכול להיות שחיקת לסתות שאין מה שיפריד ביניהן, כאבי ראש בשל כך, תנועות לא רצוניות בפה ובמקרים קשים זה עלול להתפתח למחלות קשות כמו סרטן הפה. בגלל זה הטיפול בכך אצל רופא השיניים הוא מחויב המציאות ואי אפשר לוותר על כך.

 

אילו שיניים תותבות אפשר לקבל אצל רופא השיניים?

יש כמה סוגים של שיניים תותבות ויש להתאים לכל מטופל את מה שנחו לו, לפי גילו, מצב בריאותו, מצב שיניו והחניכיים שלו ומצב העצמות בלסת שלו. חשוב גם לומר שהתאמת שיניים כאלה תלויה גם ביכולתו הכספית של המטופל.

הסוגים העיקריים המוכרים של שיניים תותבות הם אלה:

  • שיניים תותבות בודדות. התותבות מגשרות ומשלימות את הפער שנוצר בין שיניים קיימות. יתרונן בכך שהן מונעות הידרדרות נוספת במצב הפה עד לעקירה מלאה.
  • תותבות שלמות מרכיבים הן על לסת עליונה והן על התחתונה, ואז החיקוי הוא לא רק של השיניים אלא גם של הלסת כולה.
  • שיניים תותבות מלאות שמרכיבים למטופל שאין לו כלל שיניים בפה, או שהנותרות במצב גרוע במיוחד ויש לעקרן. שיניים אלה עשויות פלסטיק והן אלה שמוסרות מדי לילה לצורך ניקוין.
  • תותבות זמניות – מגשרות על הזמן שבין החלמת החניכיים ועד השתלת שתלים דנטליים.

 

מרפאת שיניים שמתאימה גם לכם

שיניים תותבות זקוקות ליד אמן רק לרופא מצוין שצבר את הידע הנחוץ לו לצורך כך. התאמת שיניים לכל מטרה על ידי ד"ר שביט ממרפאת שביט מבטיחה לכם התאמה מוחלטת למבנה הפה שלכם ולצרכים המיוחדים של כל מטופל. הצורך הוא אמנם אסתטי אבל בעיקר בריאותי, והשילוב ביניהם יוצר את הרופא המומחה שאתם מחפשים לצורך כך.
לרשותנו מעבדה לייצור תותבות הנמצאת בסמוך אלינו ומאפשרת לנו לטפל במהירות בכל בקשה.

שיניים תותבות

שיניים תותבות השתייכו בעבר רק לגיל המעבר/ זהב. עם השנים, המזון המתועש וכל השאר, לא מעט אנשים מצאו עצמם עם אסתטיקת שיניים ירודה. בין היתר, שיניים תותבות אחראיות גם על שיקום הפה והנראות הכללית ואין קשר לגיל. כאמור, שימוש בשיניים אלו זו לא תופעה חדשה ונכון להיום היא קיימת בכמה וכמה שכבות אוכלוסייה. בכדי להבין את הדברים, מרפאות שביט יתאימו לכם את התותבות שישנו את איכות חייכם מקצה לקצה.

 

שיניים תותבות – עובדות שחשוב לדעת

  • יש מגוון סוגי תותבות: בהתאמה אישית, חלקיות וכן שלמות או חסרות. הנה בפניכם פתרון אטרקטיבי ולא רק בהיבט הכלכלי. כאן, נוכח המחיר הזול וגם הנוחות, אנשים רבים בוחרים להשתמש בתחליף זה וכך להשיב את החיוך אל מקומו.
  • הידעתם? אם אתם בוחרים שיניים חלקיות בכדי להשלים את החסר, אתם מרוויחים לא מעט יתרונות וביניהם שמירה על בריאות השיניים הקיימות, מניעת עקירות ועוד.
  • כמו כן, בנוסף לזה, יש כל מיני חומרים מהם עשויות השיניים. חומרים כמו אקריל, מתכת, תותבות חלקיות מוולפלסט ועוד. בין יתר העובדות, אפשר היום לראות יותר ויותר צעירים שגם הם משתמשים בשיניים החילופיות. מאידך, חשוב לציין כי יש צעירים אשר פתרון זה ייחשב פחות אטרקטיבי עבורם ולכן – הם לרוב פונים אל מרפאות השיניים להתקנת שתלים קבועים בחלל הפה.

 

לשמור על אסתטיקת הפה עם מרפאות שיניים שביט

שיניים תותבות מגיעות בכמה אלטרנטיבות, כל מה שצריך הוא להתאים את התקציב לנוחות שלכם.  אחרי הכול, עניין של אורח חיים הינו עניין של מה בכך ואין להתפשר עליו. אצלנו, במרפאות שביט מתאפשרים לכם כל הטיפולים הטובים ביותר החל מבחירת תותבת מתאימה ועד לטיפולים משמרים לרבות טיפולים מהמורכבים ביותר. בסיכומו של דבר, לא משנה באיזה גיל אתם, לאבד שיניים זה תמיד ולעולם יתווסף לחוויות הפחות נעימות של החיים. בדיוק בשל כך, אנו במרפאות שביט מזמינים אתכם לבקר באתר הבית שלנו, לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית ויחדיו להגיע אל הבחירה המושכלת ביותר בתחום רפואת השיניים.

תיקון שיניים תותבות

תיקון שיניים תותבות

שיניים תותבות הן יתרון גדול ללא מעט אנשים, אבל מה קורה כאשר צריך לבצע תיקון שיניים תותבות כי משהו נפגם? בעידן בו מתקיימות גם השתלות שיניים, עדיין ישנם אנשים שלא מתאימים להשתלה ולהם מגיע הפתרון הזה – שיניים תותבות איכותיות. במרפאות שביט, אנחנו עושים את מירב המאמצים להתאים לכם בדיוק את מה שאתם צריכים. אבל קודם לכן, לפני שאתם בוחרים שיניים תותבות, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על תקינותן לאורך זמן.

 

תיקון שיניים תותבות – טיפים לצרכי מניעת נזקים ושמירה על הקיים

  • הדבר הראשון הינו צחצוח בכל שעות היממה, בבוקר, בערב לפני השינה ואפילו ניתן לשלב ניקוי באמצעות חוט דנטלי לאחר כל ארוחה. ניקוי זה הינו חשוב ביותר והוא מסיר שאריות של מזון העלולות להצטבר בין לבין וכמו בשיניים רגילות, ליצור רובד פלאק. את הצחצוח יש לבצע בצורה סיבובית ובו זמנית בעדינות – זאת בכדי שלא לשבור או לסדוק את השיניים. יש לבחור סיבים רכים ואם אפשר ייעודיים לשיניים תותבות. מברשת עם סיבים קשים תפגע או תשחק את השיניים. לאחר הצחצוח חשוב לייבש את השיניים במגבת בעדינות ולא לתלות או לנער.
  • אם אתם בוחרים חומרי ניקוי, כאן לא תוגבלו – תוכלו לשטוף אותן עם סבון כלים ואפילו סבון ידיים. רצוי שלא לנקות אותם עם משחת שיניים – זה עלול לשחוק ולקצר את תוחלת חייהן. בשום פנים ואופן לא לנקות עם אקונומיקה – אחרי הכול זה לא הטעם שתרצו לרכוש כשאתם אוכלים.

 

בסיכום דבר – שיניים תותבות לא מתקנים לבד

כפי שהבנתם, אם בכל זאת עבר זמן רב ואתם צריכים תיקון שיניים תותבות, רצוי שלא תעשו זאת בעצמכם. אם השיניים נשברו, לא לנסות ולתקנם לבד. למרפאות שביט יש את כל היכולות, טכנאי השיניים והמעבדות הטובות ביותר לבצע את התיקון מבלי לגרום נזק מיותר. לכן, אין להשתמש בדבקים לא מתאימים וליישר שיניים שהתעקמו לבד! את התיקונים המסובכים השאירו למרפאות שביט – המומחים בכל טיפול ותיקון. לפרטים, פנו אלינו דרך האתר. 

תמונות לפני ואחרי

אחרי- הזוג תותבות החדש
לפני- זוג התותבות הישן
אחרי- הפה לאחר מסירת שיניים חדשות, ללא קמטים בצדדים ונפח מלא
לפני- זוג התותבות הישן מקנה מראה של פה זקן, פה נמוך עם קמטים מיותרים בצדדים בשל גובה ורטיקלי נמוך
אחרי- חיוך יפה בשיניים עליונות סוף סוף רואים שיניים
לפני- בזוג הישן לא ניתן לראות שיניים בתותבת העליונה

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים