דרך השלום 105, תל אביב יפו
   
א' - ה': 9:00 - 18:00
   
052-2786649

שיטת IRAISE

שיטת IRAISE

כאשר יש צורך בהשתלת שיניים באזור האחורי של הלסת העליונה עלולה להופיע בעיה של הרחבת חלל הסינוס על חשבון העצם המקסילרית. במקרים מסוימים ניתן לעקוף את חלל הסינוס ובמקרים אחרים יש להרים את ריצפת הסינוס. שיטת  iRaise החדשה, מאפשרת לרופאי השיניים במרפאתנו לבצע הליך מקוצר של הרמת ריצפת הסינוס, שבו למעשה מחדירים עצם דרך השתל שבנוי בצורה ייחודית לצורך פתרון זה. מה שמקל על המטופל ומונע פעולה פולשנית שעל פי רב מכאיבה יותר.

עד לאחרונה בוצעה פרוצדורה כירורגית מורכבת של פתיחת הקיר הצדדי של חלל הסינוס והרמת הרצפה, דבר שגרר ניתוח, כאבים נפיחות ושטפי דם. שיטת iRaise מבוססת על שתל דנטאלי ייחודי שמכיל בתוכו תעלה בצורת האות- L באנגלית, שדרכה אפשר להזריק מים פיזיולוגיים אשר מנתקים את הממברנה מהעצם לאחר הפרדת הממברנה ניתן להזריק תחליפי עצם לתוך חלל הסינוס המקסילרי ובזה נבצע את ניתוח השתלת העצם בסינוס המקסילרי בצורה קלה וידידותית למטופל.

 

להלן סרטון הממחיש את ההליך של השיטה החדשה במרפאתנו:

מהסרטון ניתן לראות פרוצדורה של חדירה מינימאלית לעצם ללא הליך כירורגי נרחב.

לאחר עקירת שיניים טוחנות מתחיל תהליך של איבוד עצם טבעי, צניחת חלל הסינוס, מה שמשאיר מעט מאוד עצם לביצוע שתלים באזור. זה מה שמצריך למעשה – הרמת סינוס .

בסרטון ניתן להבחין בשתלי חברת-Maxillent, שפותחו במיוחד ומהווים פריצת דרך בעולם הרמות הסינוס.

דרך שתלים ייחודיים אלה, בעלי נקב (תעלה פנימית דקה), ניתן להחדיר מים פיזיולוגים אשר מנתקים את הממברנה מהסינוס ודוחקים אותה למעלה ולאחר מכן דרך השתל מזריקים עצם לסינוס מבלי לבצע כירורגיה נוספת. דרך אדפטור ( רכיב עזר לרופא) מתבצעת הזרקת הנוזל ובהמשך הזרקת העצם.

ניתן להבחין גם במקדח המיוחד שיצרו במיוחד לשיטה הזו, שמאפשר לרופא לקדוח עד לעצם הקורטיקלית בסינוס ולאחר מכן עם מקדח נוסף מחלישים מעט עצם זו, השתל שמוברג לקידוח פורץ את הסינוס ודרך התעלה שבשתל, ניתן להזרים 3 סמ"ק מים פיזיולוגיים ולאחר מכן להזריק את העצם הדרושה לעיבוי הסינוס. עם שאיבת המים הפיזיולוגים החוצה ימצא מעט דם במים השאובים אשר מציינים את היפרדות הממברנה בסינוס. העצם מוזרקת לסינוס, מוציאים את האדפטור ומבריגים את השתל עם הנקב הייחודי ,עד הסוף כך שהנקב נסגר. מבריגים בורג כיסוי לשתל ולאחר מספר חודשים השתל נקלט ועצם בריאה ויפה גדלה סביבו .

במרפאת שיניים שביט, מבצעים ניתוח בשיטה זו בכדי להקל על המטופלים, להפחית כאבים ולהשיג תוצאה טובה. הנכם מוזמנים לקבל עוד פרטים בטלפון או בפגישה.

בברכה,
מצוות המרפא

להלן דוגמא למקרה של מטופל שבוצע בשיטת הiRaise

צילום לביקורת לאחר ביצוע הקידוח לצורך החדרת השתל – שימו לב לענן הלבן שעוטף את שני השתלים החדשים. (ללא צורך בפתיחת העצם מהצד)
לפני הטיפול עצם דקה כשלושה מ"מ עובי באזור הסינוס