דרך השלום 105, תל אביב יפו
   
א' - ה': 9:00 - 18:00
   
052-2786649

שאלות ותשובות

התנתק ונפל לי כתר, כמה זמן אורכת בניית כתר חדש אצל טכנאי שיניים מטעמכם לאחר המדידות?

מרפאת שינים שביט ממוקמת בצמוד לשתי מעבדות של כתרי חרסינה ושל תותבות הנותנות מענה מיידי במצבים דחופים.בניית כתר חרסינה חדש בד"כ לוקח כשבוע משלב לשלב לצורך ביצוע העבודה הטכנית שנשלחת מהרופא לטכנאי. השלבים הינם: 1. לקיחת מידות לצורך הכנת בסיס מתכתי לחרסינה 2. מדידת המתכת לאחר שחזרה מהטכנאי לרופא ובדיקת התאמתה לשן המושחזת. 3. הכתר חוזר עם חרסינה מהטכנאי ועל הרופא לאזן אותו (להאימו מבחינת גובה לפה) 4. הכתק חוזר עם ברק סופי (גלייז).סה"כ התהליך במרפאת שיניים שביט לוקח כ-3 שבועות.שים לב: במקרה ואבד הכתר ויש צורך לבצע במיידי כתר חדש – הרופא יבצע כתר זמני במקום מאקריל.

משחת שיניים – למה חשובה ומה החומרים שיש בה?

במקור, משחת שיניים שימשה לשמירה על היגיינת הפה באמצעות ניקוי השיניים. ברם, עם התפתחויות בנוסחאות המוצר , הפכה משחת השיניים לאמצעי חשוב להעברת חומרים בעלי תועלת בריאותית וקוסמטית. סטאנוס פלואוריד (stannous fluoride) , שהוכנס למשחות השיניים ב-1955, הוא אחד החומרים המוכרים והמבוססים ביותר המשמשים למטרה זו . היעילות המפורסמת של סטאנוס פלואריד במניעת עששת מתבססת על השפעתו של החומר על משטח השן, ועל הפעילות האנטי בקטריאלית שלו. לאחרונה גבר הביקוש למשחות שיניים מלבינות, ונמצא כי סודיום הקסמטפוספט , יעיל בהלבנת כתמים על גבי משטח השן ובהפחתת היווצרות אבנית . כיום קיימת נוסחה של משחת שיניים המשלבת את היתרונות של סטאנוס פלואוריד ושל סודיום הקסמטפוספט ,. סקירה של הממצאים מראה כי נוסף על פעולה יעילה למניעת עששת , נוסחה זו יעילה במניעת היווצרות פלאק, דלקות חניכיים ודימום מן החניכיים וכמו כן היא מעכבת היווצרות אבנית וכתמים חיצוניים. מחקר מבוסס פרקטיקה שכלל נתונים מלמעלה מ-1200רופאי שינייםו-1000 פציינטים מראה את סגולות המוצר ואת ההתקבלות המצוינת שלו . העדויות המחקריות המצטברות מראות כי משחת השיניים המשלבת סטאנוס פלואוריד וסודיום הקסמטפוספט מעניקה לפציינטים יתרונות רבים ועונה על צרכים בריאותיים וקוסמטיים גם יחד.

מהי הקצאת שורשים?

בדרך כלל בניקוי חניכיים השיננית מנקה את המפגש בין החניך לשן, במקרים שיש כיסים עמוקים בחניכיים כתוצאה מדלקת מקומית אשר נוצרה מאי ביצוע שיננית בזמן – יש לבצע הקצאת שורשים עם הרדמה מקומית, והשיננית מבצעת ניקוי עמוק יותר בחניכיים ונכנסת לכיס שנוצר כתוצאה מהדלקת. – ניקוי עמוק זה נקרא הקצאת שורשים.מומלץ להכניס פריו-ציפ (קפסולה קטנה המכילה כלור הקסדין). החדרת הפריו-ציפ לכיס מקטינה בצורה משמעותית את גודל הכיס.

איזה אתר מרובה מידע, כל הכבוד. שמעתי כי מומלץ לקחת אנטיביוטיקה כשעתיים לפני הטיפול, באיזה סוג טיפול מדובר?

תודה על הפרגון. האנטיביוטיקה ניתנת לפני טיפול פולשני, רק לאנשים הזקוקים למניעת כניסה של חיידקים למחזור הדם. לזיהום ממקור דמי של מסתמי לב פגומים או מלאכותיים שהזדהמו בגוף.

כמה שתלים נחוץ להתקין בלסת אחת לצורך ביצוע און און פור במרפאתכם?

המינימום הנדרש לביצוע און און פור (all on4) כשמו כן הוא – 4 שתלים, אבל אם הרופא רואה (לאחר אבחון בצילום CT במרפאת שיניים שביט) שניתן להחדיר ללסת עוד 2 שתלים מבצעים און און 6 ואז פיזור הכוחות של לעיסה נופל על שישה שתלים ולא על ארבעה – יתרון אדיר!. בנוסף, במידה ובעתיד (בעוד 10 שנים) שתל אחד ידחה, עדין השיקום יושב על חמישה שתלים ולא על שלושה שתילם – יתרון גדול.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים