דרך השלום 105, תל אביב יפו
   
א' - ה': 9:00 - 18:00
   
03-6739292

סתימות לבנות

אנחנו מכירים משנים עברו את הסתימות הכהות בעיקר כסופות, שאנשים נשאו בשיניהם משום שלא היו כמעט חלופות. היום, סתימות לבנות מחליפות את החומרים המיושנים ההם בקלות, בגלל כמה סיבות. החומר שממנו נהגו להכין אז סתימות נקרא אמלגם, והוא הכיל כסף וכספית. מחשש שהכספית תגרום רעלת אצל המטופלים, לאחר שאובחנה אצל רופאי שיניים, הפסיקו להשתמש בה. מה גם שהצבע הכסוף והבולט של הסתימה לא אסתטי בצורה מובהקת. פעם נהגו לשים סתימות לבנות רק בשיניים הקדמיות בגלל המראה של השיניים היפות, ורק מאחור סתימות אמלגם כסופות. היום נהוג להשתמש בחומרים לבנים ואסתטיים בכל הפה בכלל בגלל העלייה במודעות. החיסרון של אמלגם הוא המראה, היתרון הוא העמידות והחוזק של הסתימה.

במה משתמשים היום לצורך סתימות לבנות?

יש כמה חומרים שבהם משתמשים היום, כשחלק מהם מורכבים מכמה תערובות.

  • תערובת פולימר של רזין וקוורץ, שהיא סתימה אסתטית שמצליחה להיצמד לשן ולהחזיק מעמד מבלי שיצטרכו גם להוריד חלק מהשן עצמה. זהו גם חומר שאפשר לתקן.
  • קומפוזייט של שרפים מרוכבים.
  • חומרים קרמיים כמו למיינט (ציפוי חרסינה).

יתרונות לעומת חסרונות של חומרים אחרים

  • אמלגם רגיש ואינו אסתטי, אבל עמיד וזול.
  • סתימות לבנות יפות ואסתטיות ונעשות מחומרים שמתקדמים עם הזמן כל הזמן, אבל הן דורשות מיומנות גבוהה של הרופא, והיא פחות יציבה ועמידה עם הזמן.
  • קומפוזייט מהיר להתקנה, מצוין לשמירה על השן בגלל שיטת ההתקנה שמונעת עששת בזכות הקשירה של האמייל ולדנטין, שהוא חומר השן הפנימי. אולם אינו מתאים לשטחים גדולים והוא פחות עמיד לשחיקה בלעיסה. עם זאת, הוא אסתטי מאוד ונראה טבעי בעלות זולה יחסית.
  • חומרים קרמיים כמו חרסינה אסתטיים גם הם, חזקים ונדבקים לשן בצורת הצריבה, הם עמידים בפני שחיקה אבל נדרשות שתי פגישות והעלויות יקרות.

מרפאת שביט מציעה ניסיון וידע

כאשר מחפשים את רופאי השיניים שיש להם גם ידע רב ועדכני, גם ניסיון רב בכל הטיפולי הנחוצים, גם גישה אנושית וידידותית למטופל החרד, הרי שרופאי צוות המרפאה יכולים להבטיח לכם את כל זה ועוד הרבה יותר. מרפאת שביט מקבלת מטופלים מכל הגילים ומתמחה בשיקום ושחזור כדי להחזיר לכם את החיוך ואת איכות החיים.

חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים