דרך השלום 105, תל אביב יפו
   
א' - ה': 9:00 - 18:00
   
052-2786649

סתימות לבנות

אנחנו מכירים משנים עברו את הסתימות הכהות בעיקר כסופות, שאנשים נשאו בשיניהם משום שלא היו כמעט חלופות. היום, סתימות לבנות מחליפות את החומרים המיושנים ההם בקלות, בגלל כמה סיבות. החומר שממנו נהגו להכין אז סתימות נקרא אמלגם, והוא הכיל כסף וכספית. מחשש שהכספית תגרום רעלת אצל המטופלים, לאחר שאובחנה אצל רופאי שיניים, הפסיקו להשתמש בה. מה גם שהצבע הכסוף והבולט של הסתימה לא אסתטי בצורה מובהקת. פעם נהגו לשים סתימות לבנות רק בשיניים הקדמיות בגלל המראה של השיניים היפות, ורק מאחור סתימות אמלגם כסופות. היום נהוג להשתמש בחומרים לבנים ואסתטיים בכל הפה בכלל בגלל העלייה במודעות. החיסרון של אמלגם הוא המראה, היתרון הוא העמידות והחוזק של הסתימה.

 

במה משתמשים היום לצורך סתימות לבנות?

יש כמה חומרים שבהם משתמשים היום, כשחלק מהם מורכבים מכמה תערובות.

 • תערובת פולימר של רזין וקוורץ, שהיא סתימה אסתטית שמצליחה להיצמד לשן ולהחזיק מעמד מבלי שיצטרכו גם להוריד חלק מהשן עצמה. זהו גם חומר שאפשר לתקן.
 • קומפוזייט של שרפים מרוכבים.
 • חומרים קרמיים כמו למיינט (ציפוי חרסינה).

 

יתרונות סתימות לבנות לעומת חומרים אחרים

 • אמלגם רגיש ואינו אסתטי, אבל עמיד וזול.
 • סתימות לבנות יפות ואסתטיות ונעשות מחומרים שמתקדמים עם הזמן כל הזמן, אבל הן דורשות מיומנות גבוהה של הרופא, והיא פחות יציבה ועמידה עם הזמן.
 • קומפוזייט מהיר להתקנה, מצוין לשמירה על השן בגלל שיטת ההתקנה שמונעת עששת בזכות הקשירה של האמייל ולדנטין, שהוא חומר השן הפנימי. אולם אינו מתאים לשטחים גדולים והוא פחות עמיד לשחיקה בלעיסה. עם זאת, הוא אסתטי מאוד ונראה טבעי בעלות זולה יחסית.
 • חומרים קרמיים כמו חרסינה אסתטיים גם הם, חזקים ונדבקים לשן בצורת הצריבה, הם עמידים בפני שחיקה אבל נדרשות שתי פגישות והעלויות יקרות.

סתימות לבנות בשיניים

בזכות סתימות לבנות, תיהנו מאיכות חיים גבוהה – ומחיוך מנצנץ שלא יורד מהפנים. השנים האחרונות מביאות עמן פתרונות רבים ומתקדמים בתחום רפואית השיניים, כאשר ביצוע סתימות היא דוגמא בולטת. כדי להעניק לשיניים שלכם מראה טבעי ואסתטי, כמו גם לשמור על היגיינת הפה, פנו אל מרפאת שיניים שביט. מרפאה מובילה זו מחזיקה בניסיון של למעלה מ-15 שנה, פועלת תוך תחושת מחויבות מקצועית ומשתמשת בטכנולוגיה המתקדמת ביותר.

 

החלפת סתימות לבנות במרפאה עם ניסיון וידע

כאשר מחפשים את רופאי השיניים שיש להם גם ידע רב ועדכני, גם ניסיון רב בכל הטיפולי הנחוצים, גם גישה אנושית וידידותית למטופל החרד, הרי שרופאי צוות המרפאה יכולים להבטיח לכם את כל זה ועוד הרבה יותר. מרפאת שביט מקבלת מטופלים מכל הגילים ומתמחה בשיקום ושחזור כדי להחזיר לכם את החיוך ואת איכות החיים.

 

סתימות לבנות לנראות טבעית במיוחד

 

סתימות לבנות הן בהחלט התחליף הטוב ביותר, הן משאירות את אותן סתימות כהות/ כסופות מאחור. אם פעם היו החלופות מצומצמות, שהרי היום, סתימות אלו מחליפות את המצב מכמה וכמה סיבות שחשוב לדבר עליהן במאמר שלפניכם. מרפאות שביט – מרפאות מתקדמות לרפואת שיניים מתקדמת עוזרים לכם למצוא פתרון לכל בעיית שיקום הפה. מוזמנים לקרוא, ליישם וכמובן לשתף את כל הבחירות לשיקום פה יעיל.

מידע נוסף בנושא

סתימות לבנות – חייב או כדאי? 

 • הידעתם? סתימות אלו המחליפות את הסתימות הישנות, לא החליפו אותן רק מפאת עניין האסתטיקה. זה הרבה מעבר לכך – בעיקר משום החומרים העלולים להתגלות כמסוכנים ביותר. החומר ממנו היו עשויות הסתימות הישנות (אמלגם) מכיל כסף וכספית – לאחר גילוי כי חומרים אלה עלולים לגרום לרעלת, הפסיקו לעבוד אתם לאלתר.
 • ועכשיו, גם להיבט האסתטי, אז נכון שהוא לא הסיבה העיקרית, מאידך, זו בהחלט סיבה מדוע הפסיקו לא מעט רופאי שיניים להציע זאת למטופלים שלהם. אם פעם היה נהוג להניח סתימות בצבע בהיר רק בקדמת הפה, שהרי היום, זה נהוג בכל חלקי הפה.
 • כך גם, נבחר חומר שיעמוד לא רק בסטנדרטים של הנראות ואי הסכנה אלא גם עמידות לאורך זמן!

סתימות לבנות בשיניים אחוריות אצל מקצוענים

סתימות לבנות בשיניים אחוריות הן דבר של מה בכך, שכן הן השאירו את הסתימות הכהות מאחור – לא רק בגלל החשש לסיכון המטופל אלא הרבה מעבר לכך. הן מכלול של תערובת פולימר, רזין וקוורץ. והתוצאה? סתימה אסתטית מוצלחת ביותר. כלומר, מדובר בחומר הנצמד לשן ולא רק נראה מצוין אלא גם מחזיק מעמד לטווח הארוך. כמו כן, בין היתרונות גם קיימת אפשרות לגעת בחומרים הניתנים לתיקון ללא בעיה. בסיכומו של דבר, הנה חומר שיודע ומצליח להחליף את החומר הישן בזכות אסתטיקה מעולה, נראות יפה וחומרים מהמתקדמים ביותר. אז לצד כל היתרונות, חשוב ביותר לא לשכוח – התקנת שיניים/ ביצוע סתימות, עושים אך ורק באמצעות המקצוענים בתחום. בקרו באתר הבית שלנו והצטרפו עוד היום אל חלק גדול מקהל לקוחות בלתי מבוטל שכבר יודע – טיפולי שימור הפה עושים רק עם מרפאות שביט!

סתימות לבנות – יתרונות רבים

שמירה על היגיינת הפה הינה משמעותית ביותר – ויש להקפיד על כך ככל הניתן. על ידי ביקור קבוע אצל רופא השיניים נצליח לשמור על בריאותנו – והרבה מעבר לכך. במילים אחרות, חשוב לא פחות לשמור על האסתטיקה של השיניים שלנו. הרי ככל שהן יהיה לבנות ומרשימות יותר, כך הביטחון העצמי שלנו יעלה – והחיוך הצחור שלנו ירשים את הסובבים אותנו.

בין היתר, נוכל להשיג זאת על ידי סתימות לבנות. בניגוד לשנים קודמות, כיום ניתן לטפל במקצועיות רבה בכאב בשיניים, ולסתום חורים באמצעות סתימות בגוון טבעי. כלומר, חומר הגלם בו משתמשים לסתימה מתמזג, בסופו של דבר, עם צבע השיניים ומאפשר לנו לחייך באופן הרמוני ואסתטי. מעבר לכך, הסתימות הלבנות שומרות על בריאות חומר השן. מעבר לכך, עבודת ההכנה הינה מינימלית. זאת, כאשר רופא השיניים מסיר את חומר השן הפגוע בלבד – ובהמשך משלים את השן עם החומר הרלוונטי.

אין ספק, לסתימות לבנות יתרונות רבים, והן מתאימות לאנשים המקפידים בדרך כלל על היגיינת הפה. כלומר, הכוונה היא לאנשים המקפידים על צחצוח שיניים בקביעות, מבקרים אצל השיננית וכן הלאה. זאת, בניגוד למעשנים, אנשים הצורכים אלכוהול וכן הלאה. שכן שימוש בחומרים אלו יוצר הכתמה בשיניים. ובהתאם, הסתימות עלולות להתלכלך במהרה.

לסייע ללקוחות עם מגוון טיפולי שיניים

לסתימה לבנה יתרונות רבים. במקביל, חשוב לא פחות לבחור במומחה שיבצע את העבודה כהלכה. לפרטים נוספים על נושא זה, ניתן ליצור קשר עם מרפאת שיניים שביט. מרפאה זו מציעה מגוון רחב של טיפולי שיניים, כאשר לאורך השנים סייעה לאלפי לקוחות מרוצים.

  חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים