דרך השלום 105, תל אביב יפו
   
א' - ה': 9:00 - 18:00
   
052-2786649

חשיבות שיננית

אחת הדרכים הטובות ביותר לטיפול בבעיות שיניים הינה למנוע את הווצרותן מלכתחילה. כדי למנוע את הבעיות, חשוב מאוד לשמור על הרגלי הגיינה הקשורים לשיניים- יש לצחצח לפחות פעמיים ביום בצורה נכונה באמצעות משחת שיניים המכילה פלואוריד, וכן לעשות שימוש באמצעי הגיינה נוספים כמו מי פה, מצחצח לשון וחוט דנטלי ובנוסף לבקר במרפאת שיניים לביקורים שגרתיים.

עוד דרך יעילה למניעת בעיות שיניים תדיר אצל שיננית. מדובר בטיפול חיוני לשם שמירה על בריאות הפה והשיניים- טיפול תדיר אצל שיננית יוכל לחסוך מכם לא מעט כאב מיותר והוצאות שהייתם עלולים לשלם על טיפולי שיניים.

הסרת אבנית למניעת בעיות עתידיות

במהלך הביקור אצל השיננית, מוסרת האבנית שהצטברה על השיניים במשך הזמן. האבנית מורכבת, למעשה, מרובד חיידקים ושאריות מזון אשר הצטברו על השיניים שלנו- יש לציין כי השכבה הזו מצטברת, במידה זו אחרת, גם במידה ואנו מקפידים לשמור על הגיינת פה. צבעה של האבנית הינו צהבהב, ולכן היא לא רק מהווה סיכון לבריאות השיניים, אלא גם פגם אסתטי שבהחלט ניתן למנוע. ניתן להבחין בה גם על פי המרקם המחוספס שלה.

סילוק קבוע של האבנית עשוי לסייע למנוע מגוון בעיות שיניים עתידיות. בין השאר, ניתן למנוע הווצרות עששת וחורים בשיניים, וכן בעיות חניכיים שונות. יש לציין כי מחלות חניכיים אלה הן הגורם העיקרי לאובדן שיניים בקרב אנשים מבוגרים, ולכן טיפול השיננית הינו חשוב ביותר לצורך מניעת נשירת השיניים והזדקקות להשתלות שיניים.

קצב הווצרות שכבת האבנית משתנה בין מטופלים שונים, ולכן קשה לעמוד על תדירות קבועה לביקור אצל שיננית. הקצב תלוי הן בגורמים גנטיים והן בשמירה על הגיינת הפה. עם זאת, לכולם מומלץ להגיע לטיפול אצל שיננית לפחות אחת לשנה לשם ביקורת וטיפול שגרתי.

טיפולים לשיניים רגישות

בנוסף לטיפול הסרת האבנית, ניתן לבצע אצל השיננית גם טיפול לשיניים רגישות- רבים מאיתנו סובלים מרגישות מוגברת בשיניים לחום או לקור. השיננית תוכל לתת עצות שימושיות אודות צחצוח נכון למטרת מניעת רגישות כזו (פעמים רבות, הבעיה נובעת מצחצוח אגרסיבי מדי או לא נכון), וכן לטפל בבעיה במידת הצורך.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים