דרך השלום 105, תל אביב יפו
   
א' - ה': 9:00 - 18:00
   
052-2786649

הרמת סינוס

אנחנו כבר יודעים שהשתלות דנטליות על כל סוגיהן הן הדרך המועדפת כדי לפתור בעיות של שיניים שחסרות לנו. עם זאת, כשאין מספיק עצם רק הרמת סינוס יכולה לעזור לנו לעבור השתלה כזאת בהצלחה. בלעדיה כל הפרוצדורה אינה אפשרית ולכן היא גם אורכת יותר זמן מאשר השתלת שתלים דנטליים רגילים. במקרים שבהם אנשים מגיעים להזנחה טוטלית של הפה שלהם, או כאשר הם סובלים ממחלות קשות שגרמו להתפוררות העצם שבבסיסה החניכיים ולכן גם השיניים ישובות, או כאשר יש פגמים מולדים של מיעוט עצם או איבוד שלה בגילים מסוימים, חובה לעבור השתלת עצם, וזה למעשה מה שעושים בהליך הרמת הסינוס. ללא עצם מספקת אי אפשר כלל להשתיל אף שתל דנטלי, שלא לדבר על הנזקים הנוירולוגיים שעלולים לקרות כתוצאה מחשיפתו של המוח לזיהומים שעוברים ישירות מהפה.

מהי הרמת סינוס וכיצד היא מתבצעת?

כאשר אין מספיק עצם בלסת משום שהיא נספגת בגוף, אין אפשרות להשתיל לתוכה שתלים כי אין מה שיחזיק אותם. זה קורה בשיניים האחוריות העליונות, הקרובות לסינוס. במקרה כזה מעבים את העצם באזור זה על ידי כמה שיטות מוכרות, מחכים עד שהעצם תחלים ותתעבה במשך כמה חודשים משום שהגוף בונה אותה מסביב לשתל החדש והיא גדלה מעצמה לאחר שמגרים אותה לעשות זאת. משתילים חומר סינתטי או חומר מהחי, לפי מצב המטופל והשיטה המועדפת על הרופא. לאחר כמה חודשים הרופא בודק את מצב העצם ומחליט אם היא כבר התעבתה מספיק כדי להבטיח הצלחה בהשתלה הדנטלית. את ההרמה עושים או בשיטה הפתוחה בחדירה מהצד, או בשיטה הסגורה דרך חלל הפה, תלוי במצב העצם שהיתה למטופל טרם תחילת הטיפול.

למה לעבור הרמת סינוס במרפאת שביט?

אם אתם מחפשים רופא שיניים שיוכל לעבור אתכם את ההליכים הכי כואבים, הגעתם למקום הנכון, מכמה סיבות.

  • המרפאה קיימת משנת 2000 ומציגה ניסיון רב בכל סוגי ההשתלות והתותבות.
  • במרפאה צוות רופאים מנוסים בעלי ידע והבנה רבה בשיטות הכי מתקדמות.
  • במרפאה מבטיחים יחס חם במיוחד למי שחושש מטיפולי שיניים, ומלווים אותו כמעט יד ביד כדי שיוכל להרגיש בטוח ונינוח בכל ביקור.

 

תהליך שיקום הפה איננו תהליך פשוט אך הכרחי. הרמת סינוס היא פתרון מעולה במקרים בהם שיניים תותבות אינן מתיישבות היטב בחלל הפה, ושתל דנטלי הופך למכשול בדרך להשתלה דנטלית ראויה. הרמת סינוס, אם כן, היא שלב בלתי נמנע. תהליך רפואי זה מגיע בשל כמות עצם לא מספיקה בלסת; כמות עצם שלא מאפשרת קליטת שתל כך שתוכל להחזיק את מבנה השן עליו הוא "יתלבש". שיחת ייעוץ עם רופא שיניים מקצועי יסייע לכם לתכנן את ההליך הרפואי באופן המיטבי.

 

סוגים שונים של הרמת סינוס

כאשר ישנו צורך בשתלים דנטליים בחלקה האחורי של הלסת העליונה, אך נפח העצם בה איננו מספק יציבות – הרמת סינוס היא פתרון מצוין, משום שמדובר בהליך רפואי בו נוצרת תוספת עצם בלסת העליונה. אילו סוגי הרמת סינוס קיימות?

 

  1. הרמת סינוס פתוחה

הליך רפואי זה מיועד לאנשים אצלם נפח העצם עומדת על פחות מ-5 מ"מ. לאורכו של תהליך זה, רופא השיניים יבצע חתך בחניכיים בצורת חלון. חתך זה יתבצע לא מתוך חלל הפה, אלא מהצד – בעצם הלסת. יצירת חתך זה מאפשר פתחים דרכם החומר הבונה את העצם מוחדר. החתך נתפר בסיומה של פעולה זו.

  1. הרמת סינוס סגורה

לאורכו של סגנון הליך זה, רופא השיניים המנתח יבצע קדח קטן למדי, העומד על כ-3-5 מ"מ. הקידוח יעבור בעצם הלסת, מתוך חלל הפה עצמו – ולא מהצד. הרמת סינוס סגורה תתבצע אך ורק במקרים בהם ישנה נוכחות ונפח משמעותיים של עצם שיבטיחו כי השתל יוחדר ויישאר יציב במערכת השיניים. הליך זה איננו מומלץ, לדוגמא, לחולים כרוניים. חשוב להיוועץ עם רופא שיניים לפני ביצוע בפועל של פעולה זו.

 

בשנים האחרונות נוספו שיטות מודרניות נוספות במקלות על ביצועו של תהליך הרמת הסינוס. אחת מהן כוללת פולשנות מינימלית, על ידי הרמה סלקטיבית של הרירית. הליך זה, למעשה, מוריד מהפרק את הצורך בפתיחה של חלל הפה במלואו.

 

הליך הרמת סינוס – לסמוך על המומחים

לקראת כל הליך רפואי ישנו חשש – זהו רגש אנושי וטבעי. עם סיועם של אנשי המקצוע במרפאת שיניים שביט, תזכו להרמת סינוס מקצועית – וללא פשרות.

    חברת קידום אתרים חברת קידום אתרים